Tento týdenTento týden4847
Tento měsícTento měsíc12305
VšeVše535928

Mezinárodní ligy curlingu vozíčkářů 2017

Velkomeziříčští handicapovaní curleři zahájili novou sezónu Mezinárodní ligy curlingu vozíčkářů šesti zápasy, které se odehrály 7. a 8. října 2017 v curlingové hale Praha Roztyly. Mezinárodní ligy se zúčastnily družstva Jedličkova ústavu Praha A a B, Nové Město nad Metují, HSC Velké Meziříčí a zahraniční družstva z Polska, Německa, Itálie a Slovenska.

Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Pavel Chovanec – nováček družstva, Bohumír Dvořák, Jaroslav Polívka a kapitán Martin Tluk vstoupili do soutěže s těžkým soupeřem z Německa, během celého zápasu si kontrolovali výsledek a připsali si 2 body za vítězství. Druhý zápas odehráli naši sportovci se Slovenskem, účastníkem Mistrovství světa a paralympiády a největším favoritem této ligy. Velkomeziříčští trpělivou hrou s menším počtem chyb tohoto favorita porazili. Podvečerní zápas s Novým Městem nad Metují naši sportovci pokračovali v dobrém výkonu a opět vyhráli. Do nedělního zápasu s týmem Itálie vstoupili velkomeziříčští hodně špatně a po první hře prohrávali 4:0. Ostatní hry zvládli skvěle a i v tomto zápase si připsali 2 body za vítězství.

Odpolední a podvečerní zápas naši sportovci odehráli s domácími družstvy Jedličkova ústavu Praha A ve kterém naši ztratili vedení a s trochou smůly pro nás a štěstím pro soupeře tento zápas prohráli. Další zápas s družstvem Jedličkova ústavu B velkomeziříčští odehráli i po pár chybách vcelku jednoznačně a v celkovém součtu 1. a 2. kola Mezinárodní ligy jsou na 2. místě za výběrem Slovenska. Další tři kola se odehrají 5. - 7. 1. 2018.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří nás v roce 2017 finančně podporují a mediálnímu partneru, internetové noviny,,Noviny VM.cz“, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

Podzimní atletika ve Stříbře

V sobotu 30. září 2017 proběhly za krásného slunečného počasí na atletickém stadionu Baník ve Stříbře poslední letošní atletické závody ČFSH. Z velkomeziříčského Handicap Sport Clubu se těchto závodů zúčastnili tři atleti v technických disciplínách Pavel Chovanec, Bohumír Dvořák a Jaroslav Polívka.

Sportovci vstoupili do soutěže disciplínou v hodu diskem, poté hod oštěpem a na závěr soutěží ve vrhu koulí a ve všech disciplínách předvedli sportovci skvělé výkony.

Nestárnoucí Bohumír Dvořák si na každých atletických závodech vybojuje stupně vítězů a ve Stříbře vybojoval 1. místo v hodu diskem a 2. místo ve vrhu koulí. Jarda Polívka předvedl skvělé výkony, ale jeho třída postižení a přepočty bohužel na stupně vítězů nestačily. Pavel Chovanec se atletických závodů zúčastnil podruhé v jeho krátké sportovní kariéře a všechny překvapil. Velké zlepšení předvedl jak v hodu diskem i oštěpem, kde obsadil 3. místa. Závěrečnou disciplínu vrh koulí zvládl nejlépe a výkon 6,74 m asi vyrazil dech i jemu. Tento výkon ho posunul na 1. místo.

Dvě první místa a celkově 5. medailí bylo skvělou tečkou za atletickou sezónou 2017.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům městu Velké Meziříčí a Kraji Vysočina, kteří náš sportovní klub v roce 2017 finančně podpořili. Mediálním partnerem je týdeníku Velkomeziříčsko, internetové Noviny.cz a Medřičské listy.

Osová Bítýška přivítala handicapované sportovce na 7. ročníku turnaje O pohár starosty

V sobotu 24. září 2017 proběhl ve sportovní hale Centrum kultury, sportu a zájmových činností již 7. ročník turnaje integrované boccie, kterého se zúčastnilo celkem 11 družstev, což čítalo 56 sportovců, kteří se sjeli do Osové Bítýšky ze všech koutů České republiky.

Tento turnaj uspořádal Handicap Sport Club Velké Meziříčí z. s., ve spolupráci s iSK Vysočina za podpory obce Osová Bítýška, města Velké Meziříčí, Kraje Vysočina, obce Vídeň a firem Wiegel žárové zinkování Velké Meziříčí, Zámečnictví Josef Machát, Jan Havlíček RTVZ Žďár nad Sázavou.

Turnaj, který proběhl od časných ranních hodin, slavnostně zahájil starosta obce pan Josef Mach, místostarosta doc. Ing. Jaroslav Katolický a ředitel školy Mgr. Milan Malý. Tito zástupci se účastnili i slavnostního vyhlášení a předání poháru, diplomů a cen těm nejlepším, ale i všem zúčastněným. V turnaji zvítězilo družstvo Malčáků z Laviček u Velkého Meziříčí, druhé místo obsadilo družstvo Rychlých želv Žďár nad Sázavou a třetí místo obsadilo družstvo Klaborna z Pardubic.

Pořadatelé děkují všem sponzorům, kteří nás v tomto roce podporují, dále rozhodčím, kuchařkám školní jídelny a paní správcové haly, kteří nám při tomto turnaji velmi pomohli a vytvořili skvělé zázemí pro tento turnaj. Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové "Noviny VM.cz", týdeník "Velkomeziříčsko" a "Medřičské listy".

Postup do extraligy ve hře iBoccia

Tři družstva velkomeziříčského sportovního klubu odehrála v sobotu 24. června 2017 2. kolo v integrované bocci v Nové Pace. Do soutěže se zapojila družstva HSC VM ve složení František, Petr a Vojta Malcovi, družstvo Stacionář Zdislava ve složení Jindřiška, Alois a Zbyněk Slámovi se spoluhráčkou Kateřinou Zdražilovou a Janou Píbilovou a družstvo Velmez-Autocolor ve složení Bohumír Dvořák, Jaroslav Polívka, Milan Bartůněk, Pavel Chovanec a Jiří Charvát st.

Nejlépe si v celodenním zápolení vedlo družstvo HSC VM, která bez jediné porážky po zásluze obsadilo 1. místo. Družstvo Velmez-Autocolor obsadilo 8. místo a Stacionář Zdislava 9. místo.

V celkovém hodnocení ročníku 2017 celorepublikové soutěže, do které bylo přihlášeno 6 družstev extraligy, 16 družstev 1. ligy a 6 družstev 2. ligy se velkomeziříčští umístili následovně, Stacionář Zdislava 8. místo, Velmez-Autocolor 7. místo a celkové vítězství 1. ligy a putovní pohár získalo družstvo HSC VM, které zároveň postoupilo do extraligy, kde hraje 6 nejlepších týmů této soutěže.

Sportovní klub děkuje všem, kteří náš sportovní klub v roce 2017 finančně, či materiálně podporují a mediálnímu partnerovi internetové noviny ,,Noviny VM.cz“ a týdeníku Velkomeziříčsko.

Mistrovství České republiky Spastic Handicap v atletice 2017

V sobotu 10. června se na atletickém stadiónu v Bílině konalo Mistrovství České republiky Spastic Handicap v atletice. Trojice sportovců z velkomeziříčského klubu startovalo v technických disciplínách hod diskem a oštěpem, ve vrhu koulí a 100 m sprint na vozíku kategorie W-M 50 vozík.

Nejúspěšnější atletem naší výpravy se stal Bohumír Dvořák, který v hodu diskem získal Titul MČR a zaokrouhlil tak svou sbírku mistrovských titulů na 10. V hodu oštěpem obsadil 3. místo a vrh koulí 2. místo. Poprvé na atletických závodech startoval Pavel Chovanec v kategorii sprint 100 m vozík, hod oštěpem a ve vrhu koulí. Pavel má nedostatky v technice odhodu, ale dva platné pokusy ve vrhu koulí pro něj znamenali 3. místo.

Třetím sportovcem byl nestárnoucí Jaroslav Polívka, Jarda v hodu diskem vybojoval skvělým výkonem 3. místo.

Pět medailí znamená pro velkomeziříčské atlety po dlouhých létech úspěšné vystoupení na atletickém MČR.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům a mediálním partnerům Noviny VM.cz a týdeník Velkomeziříčsko