Slideshow

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnes je

prosinec 2017
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svátek slaví

Dnes : Radana a Radan
Zítra : Albína

Návštěvnost

572731
DnesDnes627
VčeraVčera744
Tento týdenTento týden3639
Tento měsícTento měsíc10519
VšeVše572731

6. ročník turnaj integrované boccii O pohár starosty obce Osová Bítýška

V sobotu 24. 9. 2016 proběhl ve sportovní hale, Centrum kultury, sportu a zájmových činností v obci Osová Bítýška 6. ročník turnaj integrované boccii O pohár starosty obce Osová Bítýška a zároveň otevřený turnaj Asociace integrovaných sportů pro sezónu 2017.

Tato sportovní hala je zcela bezbariérová a zajišťuje veškerý komfort pro spoluobčany a sportovce na invalidním vozíku.

Turnaje se zúčastnilo celkem 11 družstev z různých koutů české republiky, turnaj zahájil pan starosta Josef Mach, který do turnaje věnoval poháry, místostarosta doc. Ing. Jaroslav Katolický, Ph.D. a ředitel školy Mgr. Milan Malý.

Po vzájemných zápasech se do finálových bojů probojovala družstva Klaborna z Pardubic a domácí družstvo Františka Malce Fešáci s.r.o. z Laviček. O třetí místo bojovalo družstvo Rychlé želvy ze Žďáru nad Sázavou a Tři Vlčci z Brna.

Po krásné a napínavé hře se na 1. místě umístilo družstvo Klaborna, na 2. místě Fešáci s.r.o. a 3. místo osadili Tři Vlčci.

Na závěr zastupitelé obce předali těm nejlepším poháry a ceny od sponzorů.

Sportovní klub děkuje obci Osová Bítýška, kuchařkám školní jídelny za zajištění obědů, paní Pohankové správcové sportovní haly všem sponzorům sportovního klubu a lidem, kteří nám pomáhali během turnaje.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

5. kolo iZK Stará Paka

Velkomeziříčské družstvo hrající integrovaný závěsný kuželník (iZK) ve složení Jiří Charvát, Jan Coufal, Pavel Chovanec a Bohumír Dvořák odcestovalo v sobotu 17. 9. 2016 na poslední 5. kolo iZK do Staré Paky, s cílem udržet v konečném pořadí celkové 3. místo a potvrdit umístnění družstva z loňského roku. Turnaje se v tomto kole zúčastnilo 12. družstev a družstvo HSC VM po vyrovnaném výkonu skončilo na 4. místě a tímto umístněním si zajistilo celkové 3. místo v ročníku 2016 z celkem 17. přihlášených družstev. Tento skvělý výkon ještě podpořil celkovým 4. místem v kategorii jednotlivců Jan Coufal.

Sportovní klub děkuje všem, kteří nás v tomto roce finančně podporují a mediálnímu partneru internetové Noviny VM.cz., V elkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

Cyklomaraton 2016

Cyklistický závod Metrostav Handy Cyklo maraton 2016 je minulostí.

Družstvo Kraje Vysočina se účastnilo ve složení Petr Stejskal - kapitán družstva, bike a řidič, Milan Bartůněk a Petr Boháček - handbike, Michal Šilhavý - silnička a řidič, Jaromír Ambrož – bike a řidič, Richard Dostál - fatbike a řidič, Josef Čirka – silnička, Radek Musil – bike a řidič, Jiří Charvát - řidič a Stanislav Hájek - patron celého družstva.

Číst dál...

Cesta za snem

Sportovní klub z Velkého Meziříčí je účastníkem projektu Cesta za snem, který bude odstartován v úterý 2. srpna 2016 pod názvem Metrostav Handy Cyklo Maraton 2016 z pražského hradu. Sportovní klub, společně s nadšenci cyklistiky, sestavil družstvo Kraje Vysočina. Toto družstvo je patronem pro Standu Hájka mladého chlapce, který je po nehodě upoután na invalidní vozík. Cílem projektu je ukázat lidem, kteří jsou krátce po nehodě nebo nemoci upoutáni na invalidní vozík nebo jinak handicapováni, že se dá žít plnohodnotným životem i na invalidním vozíku.

Sportovní klub, společně se zástupcem Kraje Vysočina panem Petrem Stejskalem, již od února pracuje na zapojení se do projektu, především díky velké finanční pomoci z grantu Kraje Vysočina se projekt stal realitou.

A o co se jedná? Projet na kole za 111 hodin, asi 2222 km, projet všechny kraje České republiky, kde je celkem 33 kontrolních bodů a zavítat na Slovensko na Bratislavský hrad.

Letos bude na startu celkem 38 družstev, startovat se bude v minutových intervalech, naše družstvo odstartuje v 13.30 hod, pod startovním číslem 34. Předpokládaný dojezd do cíle by měl být mezi 12.00 – 15.00 hod v sobotu 6. srpna 2016, cíl je naplánovaný v Praze Dejvicích na Vítězném náměstí. Naše družstvo můžete během celé trasy sledovat na www.cestazasnem.cz. Krajem Vysočina budeme projíždět 5. srpna, kontrolním bodem v Novém Městě na Moravě přibližně v 1:30 hod a v Telči na náměstí asi 5:30 hod.

Sportovní klub a celé družstvo děkuje všem sponzorům, kteří finančně, či materiálně podpoří tento projekt, který se řadí mezi největší projekty v tomto směru v Evropě. Součástí maratonu je i projekt nadace ČEZ v aplikaci EPP Pomáhej pohybem, díky kterému Standa Hájek obdrží šek na speciální vozík s pohonem RID-E.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, bez kterých by se tato Cesta za snem nestala realitou a mediálnímu partneru Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

Závěsné kuželky v Milovicích u Hořic

Družstvo HSC VM ve složení Jan Coufal, Bohumír Dvořák, Jiří Charvát a Stanislav Hájek se první prázdninovou sobotu zúčastnilo celorepublikové soutěže a 3. kola v závěsném kuželníku. Na tento turnaj se prezentovalo celkem 13. družstev. Velkomeziříčské družstvo odehrálo v tomto dni asi jeden z nejlepších turnajů především vyrovnaností všech členů družstva. Po třetím místě z Březejce se v Milovicích toto družstvo umístilo i po odečtu handicapu 8 bodů na stupni nejvyšším, jako jediní přesáhli v konečném součtu hranici 400 bodů, poprvé v historii tohoto integrovaného sportu porazili suverénní družstvo Slavíku z Liberce. 

 

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří naše aktivity v tomto roce podporují. Dále mediálnímu partneru, kterým jsou internetové Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medříčské listy.

 

© 2013 Handicap Sport Club Velké Meziříčí