Slideshow

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnes je

prosinec 2017
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svátek slaví

Dnes : Radana a Radan
Zítra : Albína

Návštěvnost

572732
DnesDnes628
VčeraVčera744
Tento týdenTento týden3640
Tento měsícTento měsíc10520
VšeVše572732

MČR Spastic Handicap v cyklistice

V neděli 26. 6. 2016 se Milan Bartůněk zúčastnil MČR Spastic Handicap v cyklistice na Masarykově okruhu v Brně. Závodnici podle postižení byli rozděleni do 7 skupin a každá skupina odjela různý počet okruhů. Milan závodil ve skupině hendbike a od startu ho čekaly 4 okruhy o celkové délce 21,612 km. Milan dojel na 1. místě, jeho výkon ocenila paní Ivana Ulmanová výkonná ředitelka a předsedkyně představenstva Masarykova okruhu v Brně, která předávala medaili těm nejlepším. Milan bral tyto závody jako přípravu na následující cyklistické klání.

 

2. kolo ČSOB Leasing Capu integrovaného závěsného kuželníku opět na Vysočině

Sportovní klub Velké Meziříčí, uspořádal 4. června pro Asociaci integrovaných sportů, z.s. v areálu DS Březejc 2. kolo integrovaného závěsného kuželníku. Do tohoto 2. kola se přihlásilo pouze osm družstev.

Soutěž podle pravidel byla odehrána dvoukolově a po celodenní soutěži byli sportovci oceněni ve třech kategoriích.

Nejlepší hráči do 21 let, kdy třetí místo obsadil Standa Merunka ml., druhé místo Vojta Malec a první místo si z Březejce odvezl Standa Hájek, pro kterého byly tyto závody první soutěží za sportovní klub.

Dále byl vyhlášen nejlepší jednotlivec, z Březejce si toto umístnění odvezla Ilona Chládková z družstva iSK Vysočina.

V kategorii nejlepšího družstva se na třetím místě umístilo domácí HSC VM ve složení Jan Coufal, Milan BartůněkBohumír Dvořák, na druhém místě stanulo také družstvo z Vysočiny iSK Vysočina a na stupně nejvyšší dosáhlo družstvo Slavíci z Liberce, kteří již dlouhodobě patří mezi nejlepší v této soutěži.

Sportovní klub by chtěl touto cestou poděkovat paní Doležalové vedoucí DS pracoviště Březejc a celému kolektivu, které nám zajistilo zázemí pro uspořádání tohoto turnaje, dále městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina a všem sponzorům, kteří náš sportovní klub v tomto roce podporují.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

Jarní atletika Bílina 2016

Sportovci Handicap Sport Clubu ve Velkém Meziříčí, se na atletickém stadiónu v Bílině zúčastnili jarních atletických závodů a v konkurenci 70 závodníků se jim i tentokrát dařilo.

Z velkomeziříčského klubu na závody odcestovali Jan Coufal, Bohumír Dvořák a Jaroslav Polívka.

Tito sportovci v kategorii WM-50 soutěžili ve vrhačských disciplínách hodu oštěpem, diskem a vrhu koulí. Jan Coufal se po 4 letech vrátil i na sprint na 100 m vozík.

Atleti si v konečném pořadí odvezli celkem pět pozic na stupních vítězů, kdy Bohumír Dvořák obsadil 2 krát stupně nejvyšší ve vrhu koulí a hodu diskem a v hodu oštěpem obsadil 3. místo. Jan Coufal ve sprintu na 100m vozík obsadil 2. místo a na stupních vítězů doprovodil Bohumíra Dvořáka na 3. místě ve vrhu koulí. Jaroslav Polívka si v hodu diskem vybojoval po skvělém výkonu bronzovou pozici.

Atleti z Velkého Meziříčí navázali na skvělé úspěchy z Brněnských atletických závodů, které se uskutečnily na začátku května. Další atletické závody SH se budou konat 19. 6. 2016 také v Bílině, bohužel z důvodu jiných aktivit sportovního klubu se těchto závodů klub nezúčastní a další atletické závody naše členy čekají až 1. 10. 2016 ve Stříbře.

Sportovní klub děkuje všem, kteří nás v tomto roce finančně podporují a mediálnímu partneru internetové noviny - Noviny VM.cz., Velkomezříčsko a Medřičské listy.

 

Handicap Open 2016

V sobotu 7. května 2015 se ve Sportovním areálu VÚT Pod Palackého vrchem v Brně konaly atletické závody Handicap Open 2016, kterých se zúčastnili i tři sportovci z velkomeziříčského klubu.

Sportovci Jan Coufal, Bohumír Dvořák a Jaroslav Polívka soutěžili v kategorii W-M 50 v hodu diskem a oštěpem a vrhu koulí. Všichni tři sportovci předvedli v disciplínách lepší výkony oproti roku 2015 a po zásluze si z těchto závodů odvezli cenné kovy. Nejlepší výkony předvedl Bohumír Dvořák, který v hodu oštěpem obsadil 2. místo a v hodu diskem a vrhu koulí stanul na stupni nejvyšším. Jan Coufal obsadil ve vrhu koulí 2. místo a v hodu oštěpem místo 3. Jaroslav Polívka ve vrhu koulí doprovodil své kolegy na třetím místě a toto umístnění si vybojoval i v hodu diskem.

Velkomeziříčští atleti si z těchto závodů odvezli celkem sedm cenných kovů. Tento měsíc se sportovci ještě zúčastní jarních atletických závodů na atletickém stadiónu v Bílině, které se konají v sobotu 21. května.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří nás v tomto roce podporují a mediálnímu partneru internetové noviny Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

Metrostav Cyklo Handy Maraton

V pondělí 25. dubna se v rámci projektu Metrostav Cyklo Handy Maraton zúčastnili zástupci sportovního klubu Velké Meziříčí první akce tohoto projektu - Praha letí napříč handicapy.

Handicapovaní se mohli vznášet na vzduchovém polštáři ve větrném tunelu v areálu Hurricane Factory Praha. Této akce se zúčastnili Milan Bartůněk a Petr Boháček, oba budou součástí osmičlenného družstva, které bude zastupovat kraj Vysočina na Handy Cyklo Maratonu 2016. Tito sportovci pojedou na handbicích (upravené kolo pro sportující vozíčkáře).

Doprovod a asistenci na této akci v Praze obstaral kapitán družstva pan Ing. Petr Stejskal.

Součástí této celodenní akce byla i návštěva Staroměstské radnice s možností pohledu z věže na krásy hlavního města.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům a mediálnímu partneru internetové noviny Noviny VM.cz., Medřičské listy a Velkomeziříčsku.

 

 

© 2013 Handicap Sport Club Velké Meziříčí