Slideshow

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnes je

prosinec 2017
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svátek slaví

Dnes : Radana a Radan
Zítra : Albína

Návštěvnost

572730
DnesDnes626
VčeraVčera744
Tento týdenTento týden3638
Tento měsícTento měsíc10518
VšeVše572730

Mistrovství ČR v boccie 2016

Ve dnech 23. - 24. dubna 2016 proběhlo ve Velkém Meziříčí Mistrovství České republiky v boccie 2016, kterého se zúčastnili nejlepší hráči z kategorií BC1, BC2, BC3 a BC4.

V kategorii BC1 se mistrovství zúčastnil Ivoš Smolík z HSC Velké Meziříčí. V sobotu sehrál utkání s Jiřím Vlkem z Noly Teplice. Od začátku měl Ivoš přesnější hody než jeho soupeř a po výhře postoupil do nedělního finále, kde se utkal se Simonou Blažkovou z SC Jedličkova ústavu Praha. V utkání měla tentokrát více ze hry soupeřka, kdy se Ivošovi nedařilo tak jak by si představoval a utkání vyhrála Simona Blažková, která se stala Mistrem České republiky v boccie pro rok 2016.

Číst dál...

Velkomeziříčští vozíčkáři opět na stupních vítězů

16. a 17. dubna 2016 se v curlingové hale v pražských Roztylech konalo MMČR v curlingu vozíčkářů a velkomeziříčské družstvo si po sedmi letech vrátilo na stupně vítězů.

Družstvo ve složení Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Bohumír Dvořák, skip Martin Tluk a asistentka Eva Charvátová bylo na tento turnaj nalosováno do skupiny s týmem Německa, Nového Města nad Metují a družstvem Jedličkova ústavu Praha B. Velkomeziříčští tuto skupinu vyhráli a zajistili si postup mezi 4 nejlepší týmy.

V neděli dopoledne sehráli velkomeziříčští velice těžký a vyrovnaný boj s družstvem Itálie 1 a tento zápas vyhráli těsně 6:5. Tímto vítězstvím si zajistili postup do finále, kam z druhého semifinále postoupil reprezentační výběr Slovenska účastník MS a již jistý účastník paralympiády. V tomto zápase výběr Slovenska potvrdil roli favorita a curlery z Velkého Meziříčí po drobných chybách porazil 7:4.  Družstvo z Velkého Meziříčí se v tomto turnaji po sedmi letech vrátilo na stupně vítězů a jako nejlepší tým České republiky obsadilo 2. místo.

Na 3. místě se umístilo družstvo Itálie 1.

Do sezóny 2015-2016  této soutěže se zapojili i další hráči M. Charvátová, J. Coufal, P. Gottlieb a J. Polívka, kteří se tohoto závěrečného turnaje nezúčastnili, ale i oni na tomto úspěchu mají svůj podíl.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří naše aktivity v tomto roce podporují a mediálním partnerům, kterými jsou Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko, Medřičské Listy a Žďárský deník.

 

 

Boccia

František Malec minulý víkend bojoval v silné konkurenci v 2. lize bocci jednotlivců v Krupce u Teplic, bohužel pouze dva vyhrané zápasy byli málo a František bude na konci dubna bojovat v baráži o udržení v druhé lize pro sezónu 2016-2017. Tento turnaj se bude konat ve Velkém Meziříčí 23. - 24. 4. 2016 v rámci MČR jednotlivců.

Družstvo HSC VM ve složení František, Vojtěch, Petr Malcovi a Jan Coufal ovládli 1. ligu ibocci, která se konala tuto sobotu v Nové Pace.

Družstvo HSC VM ovládli základní skupinu a do konce turnaje družstvo nepoznalo porážku a jednoznačně vyhráli 1. kolo 1. ligy a pokračují ve skvělém výkonu ze sezóny 2015, kde v posledním turnaji skončili na 3. místě.

V této lize bojovalo i druhé družstvo pod názvem Stacionář Zdislava Zbyňka Slámy s rodiči a asistentkami Kateřinou Zdražilovou a Janou Píbilovou, kteří se umístili uprostřed startovního pole. Třetí družstvo Vel Mez Autocolor se z důvodu nemoci 1. kola nezúčastnilo.

Sportovní klub děkuje všem, kteří nás v tomto roce finančně podporují a mediálním partnerům Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

Národní turnaj SH v boccie 2016

Ve dnech 12 - 13. 3. 2016 se v Brně konal Národní turnaj SH v boccie 2016 – I. Liga.

Turnaj se konal ve Sportovním areálu Purkyňova v Brně a pořadatelem byl SK Kociánka Brno. V kategorii BC1, ve které startovalo prvních šest hráčů podle konečného umístění v roce 2015, se za HSC Velké Meziříčí zúčastnil Ivoš Smolík, kde je spoluhráčem jeho tatínek.

Po oba dny, kdy se hrálo systémem každý s každým, se Ivoš postupně utkal s J. Vlkem z Noly Teplice, T. Byrtusem z HSC Havířov, A. Pokornou, K. Cuřínovou a Simonou Blažkovou z SC Jedličkova ústavu Praha. Po prvním prohraném zápase v poměru 3:1 Ivoš ve druhém a třetím zápase předvedl přesnější hody a zvítězil v poměru 8:3 a 7:1. I když poslední dva zápasy Ivoš prohrál, po výsledcích z ostatních zápasů se Ivoš se šesti body umístil na krásném třetím místě.

Rok 2016 je v tomto sportu přechodový, kde se mění celý systém turnajů a počty hráčů. Ivoš se v dubnu 2016 zúčastní Mistrovství ČR, kam postoupili první čtyři hráči z turnaje v Brně. Zde se bude hrát systémem druhý s třetím a první se čtvrtým. Vítězové si zahrají o titul MČR. Toto MČR bude pořádat TJ Březejc a bude odehrán v tělocvičně 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí.

Přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům a mediálním partnerům.

Roman Smolík

 

 

1. březnový víkend 2016

V sobotu 5. března se ve Staré Pace konalo 1. kolo integrovaného závěsného kuželníku, kterého se zúčastnilo i družstvo HSC Velké Meziříčí, které obsadilo v loňském ročníku celkové 3. místo.

Družstvo ve složení Jan Coufal, Milan Bartůněk, Bohumír Dvořák a Jiří Charvát odházelo v tomto kole svůj standart 388 bodů a obsadilo v prvním kole 6. místo ze 13. přihlášených družstev. 2. kolo se bude konat 4. června v areálu DS Březejc a spolupořadatelem bude i náš sportovní oddíl.

V neděli 6.3 se v tělocvičně 3. Základní školy ve Velkém Meziříčí konalo regionální kolo v boccii, kde velkomeziříčský oddíl reprezentoval Zbyněk Sláma s asistentkou Kateřinou Zdražilovou a Janou Píbilovou v kategorii BC3 tento hráč hraje s odhodovou rampičkou. Zbyněk díky jedné výhře obsadil ve své kategorii 4. místo a i další sezónu bude muset bojovat o postup do baráže a 2. ligy.

Sportovní klub děkuje všem, kteří náš klub finančně podporují.

 

 sobota

 neděle

© 2013 Handicap Sport Club Velké Meziříčí