Slideshow

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnes je

prosinec 2017
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svátek slaví

Dnes : Radana a Radan
Zítra : Albína

Návštěvnost

572731
DnesDnes627
VčeraVčera744
Tento týdenTento týden3639
Tento měsícTento měsíc10519
VšeVše572731

Dubnové sportovní aktivity

Sportovci vstoupili do nového ročníku v bocci Národním turnajem OZP Cup (1. kolo 2. a 3.liga), který se konal 4. a 5. dubna 2015 v tělocvičně 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí.

Do tohoto turnaje byli přihlášeni František  Malec v kategorii BC 2 (2. liga) a Zbyněk Sláma v kategorii BC3 (3. liga). Bohužel ze zdravotních důvodů se Zbyněk z tohoto turnaje musel na poslední chvíli odhlásit.

František byl nalosován do skupiny s favoritem M. Fajkusem z DS Březejc a těsně prohrál 3:1. Druhý zápas s M. Vejkem z Nola Teplice František celkem snadno vyhrál a z 2. místa postoupil do čtvrtfinále, kde ho čekal vítěz skupiny A J. Zdráhal. I v tomto zápase bylo Františkovo vítězství jednoznačné 5:0. Do bojů o příčky nejvyšší čekala v semifinále Františka J. Kraibichová z Jedličkova ústavu Praha. V zápase František skvělé bojoval, kdy již vedl 2:1 a krásným míčkem jednu hru zremizoval, bohužel v poslední hře se chybou v obraně připravil o vítězství a prohrál 3:2. v boji o 3. místo nastoupil proti soupeři z Brna M. Pirklovi a prohrál 6:1.

Celkové 4. místo z 13. účastníků je skvělým výsledkem našeho zkušeného boccisty. V tomto turnaji se poprvé jako rozhodčí představila Marie Robotková dlouholetá členka našeho sportovního klubu.

 

 

  

 


 

V tomto měsíci proběhlo 1. kolo integrované bocci v Nové Pace 18. dubna 2015 a v tomto turnaji 1. ligy startovalo družstvo HSC Velké Meziříčí ve složení František, Petr a Vojtěch Malcovi, tentokrát bez Jana Coufala, který v tomto čase bojoval o nejlepší umístnění na MČR v curlincu.

Kluci Malcovi měli silnou skupinu a v konečné fázi několika zápasů obsadili 11. místo. V tomto ročníku jde především o setrvání v nejvyšší lize. Další kolo se bude konat v Hořicích v polovině měsíci července.

 


 

18. a 19. dubna 2015 proběhlo v curlingové hale Praze Roztylých Otevřené Mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů.  Do tohoto turnaje se velkomeziříčské družstvo probojovalo jako nejlepší celek z České republiky v lize ročníku 2014 -2015. Tento turnaj odehrálo ve složení J. Břinčilová, M. Bartůněk, J. Coufal, B. Dvořák M. Tluk a náhradník J. Polívka. Bohužel opět do skupiny bylo nalosováno s velkomeziříčskými curlery  družstvo reprezentace Slovenska účastníka Paralympiády a čerstvého účastníka MS, kde obsadili 4. místo a družstvo JÚ Praha A, které též patřilo k družstvům, kteří by neměli chybět na stupních nejvyšších.

Naši curleři po zbytečných chybách prohráli s výběrem Slovenska vysoko 10:4 v prvním zápase a následující výhře JÚ Praha nad Slovenskem 8:5 museli velkomeziříčští družstvo JÚ Praha porazit o 11 bodů jako v Trutnovském turnaji, bohužel se nestalo a curleři z Velkého Meziříčí čekal nedělní zápas s týmem Itálie o 5.- 6. místo. Taktická hra nad 2. týmem letošní ligy velkomeziříčské dovedla k vítězství 6:4 a v roce 2015 obsadili opět 5. místo. V současnosti se připravuje nový curlingový řád na sezónu 2015 – 2016. Do tohoto ročníku vstoupí sportovní klub pouze s jedním družstvem HSC VM a doufejme, že se v tomto ročníku projeví síla nového složení, do kterého by se měl po zdravotních potížích vrátit Petr Gottlieb, který dovedl v ročníku 2009 své družstvo k titulu MČR.

 


Ve dnech 25. - 26. 4. 2015 byl 1. kolem ve Sportovní hale Krupka zahájen OZP CUP 2015 v boccie. V kategorii BC1 se turnaje za HSC Velké Meziříčí zúčastnil Ivoš Smolík, který se v základní skupině D utkal s Anetou Pokornou z SC Jedličkova ústavu Praha a Michaelou Princovou z SK Kociánka Brno. Oba zápasy byly velice vyrovnané do samotného konce, kdy první zápas Ivoš vyhrál 3:2 a druhý prohrál 3:4. Jelikož byla skupina vyrovnaná, kdy každý z hráčů jeden zápas vyhrál a jeden prohrál, na skóre Ivoš postoupil ze druhého místa do nedělního čtvrtfinále, kde nastoupil proti reprezentantce Kateřině Cuřínové z SC Jedličkova ústavu Praha. Zápas byl napínavý od začátku do konce, kdy Ivoš již prohrával 0:3, ale přesnými hody ve třetí směně, kterou vyhrál 5:0, zápas otočil ve svůj prospěch. Rozhodovalo se tedy v poslední čtvrté směně, kde se Ivoši nepodařil alespoň jeden přesnější hod a jeho soupeřka směnu vyhrála 3:0, celý zápas poté 6:5. Přes tento výsledek se Ivoš umístil na pátém místě a připsal si 12. bodů do hodnocení OZP CUPU 2015. Druhé kolo se uskuteční až v listopadu 2015 v Brně.

 

  

 

 Sportovec města Velké Meziříčí za rok 2014

V pátek 27. března 2015 se poprvé v novém zrekonstruovaném sále Jupiter clubu uskutečnilo již šestnácté předávání cen nejlepším sportovcům města Velké Meziříčí za rok 2014.

Tohoto slavnostního vyhlášení se zúčastnilo i družstvo ibocci HSC VM ve složení Jan Coufal, František, Petr a Vojta Malcovi, kteří v kategorii družstva nad 19 roků obsadili krásné 3. místo. Toto ocenění si zasloužili za dobré výsledky na turnajích a postup do 1. ligy této celorepublikové soutěže v roce 2014.

Dalším vyhlášeným byl v kategorii Zvláštní ocenění Milan Bartůněk všestranný sportovec, který se v roce 2014 zúčastnil mnoha sportovních akcí a ve všech těchto sportech předvedl skvělé výsledky.

Celý tento slavnostní večer komentoval moderátor radia Vysočina Jiří Doležal. Slavnostního vyhlášení a předání cen oceněným byl přítomen pan starosta Radovan Necid zástupci města Velkého Meziříčí, předseda sportovní komise Ing. Stanislav Tvarůžek a ceny sportovcům předávala i paní Šárka Kašpárková Česká atletka a olympionička, která přijala pozvání na tento slavnostní večer.

Sportovní klub handicapovaných děkuje všem, kteří nás finančně podporují a mediálnímu partneru internetové "Noviny VM.cz".

 

Curling - Velká cena Trutnova

Ve dnech 14. - 15. března se na zimním stadiónu v Trutnově konal turnaj v curlingu vozíčkářů Velká cena Trutnova.

Tohoto turnaje se zúčastnili i sportovci z Velkého Meziříčí, družstvo Martina Tluka ve složení Milan Bartůněk, Jana Břinčilová, Bohumír Dvořák a Jarda Polívka odehrálo všechny své zápasy s velkým přehledem.

V boji o první místo se velkomeziříčští utkali s favoritem turnaje týmem Jedličkova ústavu A, přesnost odhodů hráčů Velkého Meziříčí vedlo k jasné výhře 12:1. Družstvo velkomeziříčských hráčů si poprvé z Velké ceny Trutnova odvezlo umístnění na stupni nejvyšším.

Dalším turnajem v curlingu vozíčkářů je Mezinárodní Mistrovství ČR, které se koná 18. - 19. dubna v Praze Roztylech.

Sportovní klub děkuje všem, kteří nás v roce 2015 finančně podporují.

Mediálním partnerem jsou internetové "Noviny VM.cz" a týdeník "Velkomeziříčsko"

 

1. kolo iZávěsného kuželníku

V sobotu 7. 3. 2015 proběhlo ve Staré Pace 1. kolo integrovaného Závěsného kuželníku družstev, kterého se zúčastnilo družstvo HSC VM. V minulém ročníku obsadilo celkové 4. místo.

Čtyřčlenné družstvo bodově odehrálo svůj standard a součtem 386 kuželek obsadilo krásné  4. místo z celkového počtu 11 zúčastněných družstev.

Sportovní klub děkuje všem, kteří nás finančně v těchto aktivitách podporují.

Mediálním partnerem jsou internetové "NovinyVM.cz" a týdeník "Velkomeziříčsko".

 

10. let sportu handicapovaných ve Velkém Meziříčí

Dne 4. 2. 2005 byl velkomeziříčský sportovní klub handicapovaných oficiálně přihlášen jako právní subjekt pod názvem Handicap Sport Club Velké Meziříčí a přijat do České federace Spastic Handicap (ČfSH).

Počátky klubu se datují již od roku 2002, kde první handicapovaní sportovci startovali pod TJ ÚSP Brno (v současnosti SK Kociánka Brno).

Od prvopočátku pár nadšenců objíždělo turnaje v boccii, atletice a závěsném kuželníku. Postižení sportovci jsou z řady CP – centrální postižení hybnosti, DMO – dětská mozková obrna a TP - tělesně postiženi po úrazech. Pan Stanislav Doskočil zakladatel a průkopník těchto sportovních aktivit ve Velkém Meziříčí během dvou roků rozšířil členskou základnu na bezmála 100 členů.

Během roku 2003 a 2004 se aktivity rozšířily o sport curling, šachy, stolní tenis, dráhové kuželky a od roku 2011 o cyklistiku. Přelom roku 2007 a 2008 zaznamenal klub finanční potíže a kompletně se na valné hromadě změnilo vedení klubu. Vedení sportovní klubu se v těchto těžkých chvílích ujal Petr Gottlieb a Jiří Charvát. Po malých krůčcích se začínali sportovci prosazovat na soutěžích v rámci České republiky. Klub ve Velkém Meziříčí byl jeden z mála, který své sportovní aktivity a veškerou činnost organizoval samostatně bez podpory rehabilitačního nebo školního zařízení.

Sportovci velkomeziříčského klubu během své desetileté činnosti vybojovali mnoha ocenění a dosáhli mnoha úspěchů. Ve svých řadách má několik Mistrů ČR v atletických disciplínách, titul Mistra ČR v závěsném kuželníku a dráhových kuželkách, několika násobné ocenění sportovce kraje Vysočina, vítěze OZP Capu v boccii a asi jeden z největších úspěchů byl v sezóně 2009-2010 titul Mistra ČR v curlingu.

Dva sportovci se účastnili Mistrovství světa jeden sportovec v boccii a jedna sportovkyně v curlingu v tomto sportu dva sportovci odehráli několikrát kvalifikaci MS a účastnili se mnoha mezinárodních turnajů v týmu České reprezentace.

Sportovní klub se v posledních třech letech účastní integrovaných sportů. Dvě družstva za klub hrají bocciu a jedno družstvo v závěsném kuželníku. Tyto sportovní aktivity klub rozšířil především z důvodu zrušení ne paralympijských disciplín od svazu ČfSH a omezení sportovních aktivit v ostatních sportech.

Během své působnosti klub pořádá turnaje v bowlingu, v tomto roce to bude již 12. ročník, dále turnaj v integrované boccii, závěsném kuželníku a nejkrásnější turnaj Handicapovaní s dětmi, který je složen s disciplín závěsné a dráhové kuželky. Co se týče finančního zabezpečení je klub závislý především na dotacích města Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou, částečně na dotacích Kraje Vysočina, dále sportovní klub podporuje několik firem a obcí z okolí Velkého Meziříčí, občané z regionu a okolí a částečně sami sportovci.

Mediálním partnerem sportovního klubu je týdeník "Velkomeziříčsko" a internetové "NovinyVM.cz"

 

 

© 2013 Handicap Sport Club Velké Meziříčí