Slideshow

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dnes je

prosinec 2017
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svátek slaví

Dnes : Radana a Radan
Zítra : Albína

Návštěvnost

572734
DnesDnes630
VčeraVčera744
Tento týdenTento týden3642
Tento měsícTento měsíc10522
VšeVše572734

1. a 2. kolo ČSOB Leasing Cupu

Ve dnech 3. a 4. 6. 2017 proběhlo 1. a 2. kolo ČSOB Leasing Cupu - 6. ročník turnaje o Březejckou kuželku. Letošní turnaj opět pro Asociaci integrovaných sportů z.s., zorganizoval Handicap Sport Club z.s. Velké Meziříčí společně s iSK Vysočina.

Turnaj opět proběhl v centru Kociánka Brno – pracoviště Březejc, tak jako již každý rok za krásného počasí. Turnaje se zúčastnila družstva z Liberce, Staré Paky, Nové Paky a domácí.

Po velkém boji v sobotním prvním kole zvítězilo družstvo Slavíků z Liberce s počtem 423 kuželek, druhé místo obsadilo domácí družstvo Bubáků s celkovým počtem 421 kuželek a na třetím místě se umístilo družstvo Pačáků se 401 kuželkou.

Ve druhém kole, které se hrálo v sobotu a dohrávalo v neděli se na prvním místě umístilo družstvo Slavíků s 408 kuželkami, na druhém místě bylo družstvo Pačáků s 401 kuželkou, a na třetím domácí družstvo Bubáků s 397 kuželkami.

I v letošním roce byly vyhlášeni jednotlivci v kategorii do 18 let, kdy se zúčastnilo celkem 8 hráčů. První místo s celkovým součtem 267 kuželek z obou kol obsadil Petr Malec z družstva Bourači s.r.o., na druhém místě s 247 kuželkami Vojta Malec z družstva Bourači s.r.o., a třetí místo obsadil Michal Černý s 238 kuželkami z družstva Slavíků.

Mezi jednotlivci zvítězila stejně jako v loňském roce Ilona Chládková z družstva Bubáků s celkovým počtem 302 kuželek.

Za uspořádání turnaje je třeba poděkovat pracovnímu kolektivu dětského střediska Kociánka – pracoviště Březejc a paní vedoucí Marii Doležalové za poskytnutí veškerého zázemí pro uspořádání turnaje, všem asistentům u kuželníku, sponzorům a podporovatelům sportovního klubu – Městu Velké Meziříčí, Kraj Vysočina, Wiegel žárové zinkování, Obec Vídeň, A-Dro s.r.o. Mostiště, Maso Žďársko. Pivovar Jihlava, Jan Havlíček a mediálnímu partneru Velkomeziříčsko a internetové Noviny VM.cz

 

Národní soutěž v boccie 1. liga 3. kolo – záchrana v 1. lize

Ve dnech 13. - 14. května 2017 se opětovně v Brně ve Sportovním areálu Purkyňova konala Národní soutěž v boccie I. liga, poslední 3. kolo.

Za HSC Velké Meziříčí se soutěže v kategorii BC1 zúčastnil Ivoš Smolík.

Systémem každý s každým se Ivoš v sobotu postupně utkal s Kateřinou Cuřínovou z SC Jedličkova ústavu Praha, Jiřím Vlkem z Noly Teplice a Simonou Blažkovou z SC Jedličkova ústavu Praha. Dva zápasy prohrál a jeden vyhrál. V neděli se utkal s Anetou Pokornou z SC Jedličkova ústavu Praha, kdy se Ivoši nepovedla jedna směna a zápas prohrál. V posledním zápase proti Romanu Sajdakovi z HSC Havířov potřeboval Ivoš získat tři body, aby si udržel příslušnost v první lize i pro další soutěžní sezónu. Od počátku se ale nedařilo umístit přesné míčky k Jacku a soupeř se ujal vedení, které vydrželo až do čtvrté směny. Posledními míčky mohl Ivoš zápas rozhodnout ve svůj prospěch, ale nedařilo se podle představ a zápas dospěl do tie-break, ve kterém Ivoš umístil svůj míč blíže k Jacku a po vítězství získal dva důležité body do tabulky. Tyto dva body byly v konečném pořadí po třech kolech rozhodující, kdy se Ivoš umístil při rovnosti bodů na celkovém čtvrtém místě, které zaručilo příslušnost v první lize i pro další sezónu.

Blahopřejeme

Roman Smolík

 

 

Integrovaná boccia 1. kolo

29. dubna 2017 proběhlo v tělocvičně Základní školy Nová Paka 1. kolo extraligy, 1. ligy a poprvé i 2. ligy integrované bocci družstev. Sportovní klub z Velkého Meziříčí přihlásil do 1. ligy 3. družstva pod názvem HSC VM, Velmez-Autocolor a Stacionář Zdislava.

V první lize startovalo 15 družstev z celkového počtu 25. Družstva byla nalosována do 4 skupin a dle předem určeného hracího systému postoupili první dvě družstva do čtvrtfinále a ostatní hrály zápasy o umístnění. Z našich družstev se do čtvrtfinále probojovalo pouze družstvo HSC VM kapitána Františka Malce a spoluhráči Petr a Vojtěch Malcovi, kteří všechny 3 zápase vyhráli.

Hořkost porážky toto družstvo poznalo až v semifinále. Kde prohrálo s družstvem Pražští orly, tymem, které v roce 2016 sestoupilo z extraligy a odehrálo zápas o 3. místo, které opět naše družstvo vyhrálo a po zásluze si 3. místo zasloužili.

Ostatní 2 družstva v boji o umístnění dva zápasy vyhrály a jeden prohráli a v konečném účtování obsadilo družstvo Stacionář Zdislava 10 a Velmez-Autocolor 11. místo.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří nás v roce 2017 finančně podporují

 

Otevřené MČR v curlingu vozíčkářů 2017

Ve dnech 22. a 23. dubna 2017 proběhlo v curlingové hale Pražské Roztyly Otevřené MČR v curlingu vozíčkářů. Velkomeziříčští curleři ve složení J. Břinčilová, M. Bartůněk, J. Polívka, B. Dvořák a M. Tluk obhajovali 2. místo ze sezóny 2016.

Tento turnaj bohužel navázal na zmatky ohledně ukončení Mezinárodní ligy a i toto Otevřené MČR zaznamenalo některé věci ohledně nejasností účasti a složení týmu.

Družstvo HSC VM bylo nalosováno do skupiny s družstvem Itálie a JÚ Praha A. Jako první soupeř našeho týmu bylo družstvo Itálie a po dvou endech naši prohrávali 4:1. Soustředěnou hrou naši hráči eliminovali neuvěřitelné kameny italských hráčů, kteří byli oproti prvnímu zápasu jako vyměněni. Velkomeziříčští dotáhli stav před posledním endem na skóre 6:5 pro italský tým a i po skvělých odhodech se od italských hráčů štěstí neodklonilo. Poslední kámen, který odhodil hráč Itálie směřoval do vlastních kamenů, ale bohužel po odrazení zachytil nějakou nečistotu na hrací ploše a k údivu všech skončil těsně lepší, než kámen našeho družstva. Velkomeziříčští v tomto zápase přišli o cenný bod, který je mohl posunout do bojů o medaile.

Druhý zápas s JÚ Praha A již naši hráči odehráli spíše s povinnosti, protože byla již malá pravděpodobnost postupu ze skupiny. Velkomeziříčští odehráli vyrovnaný zápas a před vstupem do posledního endu vyhrávali 4:3. Tento end bohužel nesehráli dobře a v konečném výsledku prohráli 8:5.

Ve skupině skončili třetí a v neděli je čekal soupeř z Nového Města nad Metují a boj o konečné 5. místo. Tento zápas byl pro naše hráče lehčí a přesvědčivě vyhráli. V konečném pořadí se umístili na 5. místě, což bylo zklamání.

Sportovní klub děkuje všem, kteří náš sportovní klub v roce 2017 podporují

Boccia 3 liga

1. a 2. dubna 2017 se ve Sportovní hale Krupka u Teplic konal Národní turnaj 3. ligy v boccie. V kategorii postižení BC 2 se této soutěže zúčastnil náš sportovec František Malec. Do této kategorie se přihlásilo 16 sportovců, kteří byli rozděleni do 4 skupin a hráli o postup do 2. ligy. František odehrál velice vyrovnané zápasy, ale bohužel ve skupině obsadil nepostupové 2. místo a nadále zůstává bocciu hrát v 3. lize.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří nás v roce 2017 finančně podporují a mediálnímu partneru internetové noviny "Noviny VM.cz". Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

© 2013 Handicap Sport Club Velké Meziříčí