Článek

Sportovní klub HSC Havířov uspořádal v Městské sportovní hale již 26. ročník turnaje. Do turnaje se přihlásilo celkem 17. tří a vícečlenných družstev. V každém družstvu musel hrát alespoň jeden hráč se zdravotním handicapem.   Z velkomeziříčského klubu se tohoto turnaje zúčastnila tři družstva, družstvo Bouráci kapitána Petra Malce, dále družstvo Lachtánci kapitána Radka Coufala a družstvo Paroháči kapitána Ivoše Smolíka. Všechny tři velkomeziříčská družstva postoupila ze skupiny. Především výkon sportovců Malcových z Laviček byl famózní a jednoznačně svoji skupinu vyhrály. Družstvo R. Coufala ve čtvrtfinále podlehlo pozdějšímu finalistovi družstvu domácího Havířova a do bojů o medaile nepostoupilo. O postup mezi čtveřici nejlepších bojovala mezi sebou velkomeziříčská družstva P. Malce a I. Smolíka. Po vyrovnaném boji si postup zajistili sportovci z Laviček. Bouráci kapitána Petra Malce ovládli i čtvrtfinále a ve finále skvělou hrou přehráli i skvěle hrající domácí družstvo a celý turnaj bez ztráty bodů vyhráli.

Sportovní klub děkuje všem, kteří naše sportovce finančně podpořili. Národní sportovní agentura, město Velké Meziříčí, Kraj Vysočina, Jiří Táborský – Praha,  Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, obce Vídeň, Lavičky a Bory.

Zastupitelé klubu přejí všem příjemné prožití svátků vánočních a do Nového roku 2023 hodně zdraví.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM.cz, a Velkomeziříčsko.

 

Ve dnech 24. – 25.9.2022 se ve Sportovním centru Nymburk konalo Mistrovství ČR v boccie jednotlivců 2022 pořádané ČFSH.

Za HSC Velké Meziříčí se mistrovství zúčastnil v kategorii BC1 Ivoš Smolík a v kategorii BC2 František Malec, který do soutěžního turnaje nastoupil po delší době.  

Do zápasů v kategorii BC2 nastoupil František Malec s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek. V zápasech měl některé přesné hody, které vedly k vítězství v jednotlivých směnách. Zápas od zápasu se jeho hra zlepšovala. Po odehrání všech zápasů se František Malec umístil na skvělém třetím místě, což je po delší herní pauze výborný výsledek.

V kategorii BC1 v prvním zápase Ivoš Smolík vedl po třech směnách 4:0, ale zápas se hraje na čtyři směny a v té poslední se soupeři podařilo přesnými hody vyrovnat stav a zápas dospěl do tiebreaku. Ten vyhrál Ivoš a zapsal první dva body. V dalších zápasech si již Ivoš Smolík počínal skvěle, kdy soupeřům nedovolil zahrání více lepších míčků a svoje zápasy vyhrál. Po odehrání posledního zápasu se mohl Ivoš Smolík radovat z prvního místa, čímž se stal Mistrem ČR v kategorii BC1 pro rok 2022 a obhájil tak loňské prvenství. Oběma hráčům za předvedené výkony a medailové umístění gratulujeme.

Přejeme hodně přesných hodů do dalších zápasů.

Roman Smolík

V sobotu 8. 10. 2022 se za oblačného počasí uskutečnilo na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc 5. kolo
Českého poháru ČATHS v atletice.

Z Velkého Meziříčí si v Olomouci poprvé zazávodil i Radek Coufal v disciplíně hod oštěpem a diskem.  Krásný stadión přizpůsobený pro handicapované sportovce přivítal asi 40 sportovců z různých koutů České republiky. Radek se představil hned na úvod v disciplíně hod oštěpem, výkon 13,39 metrů byl v této sezóně asi nejslabší, ale trochu překvapivě stačil na 3. místo. V hodu diskem byla silná konkurence, slušný výkon 16,69 metrů nestačil na medailové pozice.

Radek Coufal si ze všech letošních atletických závodů odvezl nejenom cenné kovy, ale především zkušenosti do další jeho sportovní kariéry. Krásné závody v Olomouci obohatily i závody juniorů, jak zdravých tak s postižením, a bylo krásné sledovat, jak i ti nejmenší se radují ze svých výkonů a ocenění.

Sportovní klub děkuje Národní sportovní agentuře, Městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, firmě Wiegel CZ, žárové zinkování, obci Vídeň, Lavičky, Bory a panu Táborskému za finanční zajištění sportovních aktivit v roce 2022.

 Mediálním partnerům, Noviny VM.cz a Velkomeziříčsko.

Po dvouleté odmlce se v sobotu 10. 9. 2022 uskutečnil ve sportovní hale Centrum kultury, sportu a zájmových činnosti v Osové Bítýšce 10. ročník turnaje integrované boccii, O pohár starostky Osová Bítýška.

 Zahájení turnaje se zúčastnila paní starostka Mgr. Lenka Štěpánková a místostarosta Oldřich Machát, kteří všechny zúčastněné v hale přivítali a popřáli dobrou hru během turnaje. Paní starostka věnovala do turnaje krásné poháry a dary o které bojovalo ve dvou skupinách celkem 8. družstev z různých koutů nejen Kraje Vysočina.

Po třízápasové bitvě ve skupinách si družstva v odpoledních hodinách zahrála o celková umístnění. Vítězové skupin družstvo 1. Žďárská kapitána Standy Merunky a družstvo Malčáci kapitána Petra Malce si za přítomnosti všech zúčastněných, paní starostky a místostarosty rozdaly vyrovnaný boj o celkové vítězství. Ve čtvrté směně hráči z Laviček uhráli více míčků a toto rozhodlo o finálovém zápase a vítězství družstva Malčáků před 1. Žďárskou.  Na 3. místě se umístilo družstvo Vitásků. Paní starostka a místostarosta předali všem zúčastněným drobné ceny a těm nejlepším poháry, diplomy a popřáli všem další krásné chvíle jak ve sportovní aktivitě, tak v životě.

Sportovní klub děkuje obci Osová Bítýška za krásné prostředí a zázemí pro tento turnaj, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, obci Vídeň, Lavičky, Bory, firmě Wiegel CZ žárové zinkování, Jiřímu Táborskému a Národní Sportovní Agentuře za finanční podporu v roce 2022 a všem, kteří pomáhali během turnaje.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM. cz a Velkomeziříčsko.

   
© HSCVM