Ve dnech 17. – 19. listopadu 2023 se ve Sportovní hale ZČU v Plzni konal mezinárodní otevřený turnaj Boccia Cup, třetí turnaj Czech Boccia Tour 2023.   

Za HSC Velké Meziříčí se turnaje zúčastnil v kategorii BC1 Ivoš Smolík, který se do Plzně vrátil po čtyřleté pauze.  

V základní skupině se Ivoš v prvním zápase utkal s ukrajinským hráčem Bohdanem Levchukem, ve kterém si od první směny přesnými hody vytvářel náskok, kdy zápas jednoznačně vyhrál 10:0. Ve druhém zápase se Ivoš utkal s Romanem Sajdakem z HSC Moravia. Oba hráči si v zápase vyhrávaly svoje směny a velice vyrovnaný a napínavý zápas se rozhodoval až v poslední čtvrté směně, ve které měl více štěstí soupeř, který vyhrál 6:4. Vzhledem k počtu 18. hráčů v kategorii BC 1 bylo šest skupin po třech hráčích, kdy do eliminace postupoval vždy jenom vítěz skupiny a pouze dva nejlepší hráči z druhých míst. Na základě výsledků, se Ivoš jako druhý postupující probojoval do nedělního čtvrtfinále. V tomto se utkal s Barborou Skopalovou z HSC Moravia. I tento zápas byl jako vždy s touto hráčkou velice vyrovnaný a napínavý, kdy se zápas rozhodoval až v poslední čtvrté směně, kdy po chybě rozhodčí, která svoji chybu nechtěla přiznat, uhrála soupeřka dva body a zápas vyhrála 3:2. Jinak by mohl zápas dospět do tie – breaku, kde by měl Ivoš ještě šanci zabojovat o vítězství.  

Přes těsnou prohru, kdy ostatní čtvrtfinálové zápasy skončily vyššími rozdíly ve skóre, se Ivoš umístil na „ krásném „ pátém místě. V celkovém pořadí Boccia Cupu 2023 by se měl Ivoš dle dosažených výsledků umístit do 10. místa v kategorii BC1. K tomuto blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů v roce 2024.  

Roman Smolík

button fotogalerie

Podzimní kvalifikační turnaj curlingu vozíčkářů na Mistrovství světa skupiny A odehráli tři sportovci HSC Velké Meziříčí, Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Martin Tluk a sportovci SC JÚ Praha Dana Selnekovičová a Radek Musílek. Tým české reprezentace pracoval pod vedením trenéra Sune Frederiksen.

Toto družstvo si prvním místem zajistilo účast mezi dvanácti nejlepšími týmy.

Mistrovství světa skupiny A se konalo 4. - 12. března 2023 v kanadském Vancouveru. Bohužel tohoto turnaje se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit Jana Břinčilová

Jako první český tým v historii se kvalitní hrou umístili mezi devíti nejlepšími družstvy světa a osmým místem si zajistili účast na MS skupiny A v roce 2024, které se odehraje v Koreji.

Začátek turnaje MS byl pro český tým rozpačitý, kdy se podařilo zvítězit pouze s Koreje, ale výhra nad USA odstartovala sérií čtyř vítězných zápasů a v posledním zápase s výběrem Švédska bojovala reprezentace o postup do bojů o medaile. Soupeř svou kvalitní hrou český tým přehrál a sen o medailovém umístění se rozplynul.

Pro Milana Bartůňka a město Velké Meziříčí je toto největší úspěch v historii sportovního klubu a sportovců s handicapem v týmové soutěži.

Sportovní klub děkuje městu Velké Meziříčí za dlouholetou podporu a všem za finanční podporu v roce 2023.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou ,,Noviny VM.cz“ a Velkomeziříčsko.

 

 

   
© HSCVM