Velkomeziříčské družstvo curlerů nenavázalo na skvělý výkon z podzimních kol Mezinárodní ligy curlingu vozíčkářů. Od pátku 5.1. do neděle 7.1. 2018 sehrálo družstvo 8 zápasů, do kterého se zapojilo 7 našich hráčů. Hned první zápas a prohra s družstvem Polska naznačily, že boj o stupně vítězů v ročníku 2017-2018 bude těžký.

Tým z Německa naše družstvo porazilo, a 2 body je opět posunuly na průběžnou 2. příčku pořadí a toto setrvalo i po těsné prohře s favoritem, družstvem Slovenska.

Sobotní zápas s Novým Městem nad Metují a utrápená výhra potvrdila špatný výkon velkomeziříčských. Prohra s Itálií a týmem Jedličkova ústavu A odsunula naše družstvo na 4. místo. Do bojů o medaile bylo potřeba porazit v nedělním zápase nevyzpytatelný tým Jedličkova ústavu B. Tento zápas, bohužel družstvo prohrálo a zavřelo si cestu k třetímu místu. Odpolední poslední zápas s Polskem muselo naše družstvo vyhrát, aby udrželi celkové 4. místo. Toto se jim podařilo a navázalo tak na předešlé ročníky bez medailí. V dubnu se odehraje Mezinárodní Mistrovství ČR, na které si družstvo z Velkého Meziříčí zajistilo postup ze 4. místa.

Sportovní klub děkuje za finanční podporu všem sponzorům, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina. Mediálním partnerem sportovního klubu jsou NovinyVM.cz., Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

 

   
© HSCVM