Ve dnech 10. - 11. 3. 2018 se v Brně konala Národní soutěž v boccie SH 2018 I. liga, 2. kolo. Soutěž se opětovně konala ve Sportovním areálu Purkyňova v Brně.

V kategorii BC1 se za HSC Velké Meziříčí zúčastnil Ivoš Smolík, kdy v kategorii je nově osm hráčů a hraje se systémem každý s každým, kdy sedm zápasů se odehraje během dvou kol a na rok 2018 jsou naplánované čtyři kola. Prvního kola se Ivoš z důvodu nemoci nemohl zúčastnit a zápasy prohrál dle pravidel kontumačně. V druhém kole měl Ivoš naplánované čtyři zápasy, a to postupně s Janem Kubátem, Kateřinou Cuřínovou, Simonou Blažkovou a Anetou Pokornou, všichni z SC Jedličkova ústavu Praha. Z důvodu nemoci se soutěže nezúčastnila Aneta Pokorná. Ivoš tedy odehrál tři zápasy, které bohužel prohrál. Do tabulky si připsal pouze tři body za kontumační výsledek.

V celkovém pořadí je po dvou kolech na posledním osmém místě. O konečném pořadí národní soutěže bude rozhodovat třetí a čtvrté kolo, tedy dalších sedm zápasů. Budeme držet palce, aby se Ivoš umístil celkově do šestého místa a udržel první ligu, jelikož hráči na sedmém a osmém místě sestupují do II. ligy národní soutěže SH pro rok 2019.

Přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.

Roman Smolík

   
© HSCVM