1. kolo v integrované boccii se odehrálo 5. května 2018 v tělocvičně Základní školy v Nové Pace.

Z Velkého Meziříčí se tohoto turnaje zúčastnila 3 družstva, HSC VM kapitána Františka Malce, jehož družstvo loni postoupilo do extraligy mezi šest nejlepších v této soutěži, družstva Velmez – Autocolor kapitána Bohumíra Dvořáka a Stacionář Zdislava kapitána Zbyňka Slámy nastoupila v 1. lize, kde soutěžilo 16 družstev.

V extralize si dobře vedlo družstvo F. Malce se spoluhráči Petrem a Veronikou Malcovými. Toto družstvo odehrálo 5 zápasů a 3 zápasy vyhrálo, obsadilo tak konečné 3. místo. V 1. lize družstvo B. Dvořáka se spoluhráči P. Chovancem a J. Polívkou obsadilo konečné 11. místo a družstvo Z. Slámy s asistentkou K. Zdražilovou a spoluhráči J. a A. Slámovými obsadilo krásné 5. místo.

Velkou pochvalu si zaslouží Veronika Malcová, která hrála tuto soutěž poprvé a svými hody se vyrovnala zkušeným hráčům. Další kolo se odehraje v září a opět v Nové Pace.

12. května 2018 se v Městské sportovní hale ve Skutči uskutečnil Východočeský pohár v boccii jednotlivců, kterého se z Velkého Meziříčí zúčastnili František Malec v kategorii BC2 a Pavel Chovanec v kategorii nezařazených.

František vyhrál dopolední program ve skupinách a čekal na svého soupeře z bojů o umístnění. Bohužel zápas o umístění mu nevyšel a do bojů o medaile se neprobojoval a skončil na 9. místě. Pavel na tomto turnaji sbíral zkušenosti a obsadil konečné 13. - 16. místo.

Sportovní klub děkuje všem, kteří náš klub finančně podporují a mediálnímu partneru internetové Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.