O víkendu 23. - 24. dubna proběhlo na pražských Roztylech Mezinárodní Mistrovství ČR v curlingu vozíčkářů, do kterého se nominovali i curleři z Velkého Meziříčí. Turnaje se zúčastnila družstva HSC Velké Meziříčí, SK Jedličkův ústav Praha, Nové Město nad Metují, výběr Polska, Itálie a reprezentace Slovenska. HSC Velké Meziříčí nastoupilo v sestavě Jana Břinčilová, Radek Coufal, Milan Bartůněk a Martin Tluk.

 První hrací den byl poznamenaný zraněním našeho hráče Martina Tluka, který musel vyhledat lékařskou pomoc a nenastoupil do zápasů. Na začátku čekal náš tým soupeř z Itálie, kterému naši curleři podlehli. Druhý zápas se Slovenskem naši vyhráli a třetí sobotní zápas s SK JÚ Praha jen těsně prohráli.

Druhý hrací den odehrálo naše družstvo kompletní. Ranní zápas s Novým Městem bez potíží zvládlo. V druhém zápase s Polským výběrem se bojovalo o třetí místo, našemu družstvu stačilo uhrát remízu, což se posledním skvělým úderem Martinu Tlukovi podařilo a po dvouroční absenci způsobenému pandemii se velkomeziříčské družstvo po 3. místě v lize opět postavilo na stupně vítězů a 3. místo na MMČR pro sezónu 2021 – 2022 je skvělým výsledkem pro sportovní klub z Velkého Meziříčí.

 V turnaji obsadilo 1. místo družstvo SK JÚ Praha, 2. místo obsadilo skvěle hrající družstvo Itálie, 3. místo HSC VM, 4. místo Polsko, 5. místo Slovensko a 6. místo Nové Město nad Metují.

Jana Břinčilová s Martinem Tlukem, a dvoučlenný realizační tým, odcestovali ve čtvrtek   28. 4. na první MS vozíčkářů smíšených dvojic do finské Lohje, kde budou od                     30. 4. do 5. 5. 2022 bojovat o co nejlepší umístnění. Tento turnaj je odehrán pod reprezentací Českého svazu curlingu.

 Sportovní klub děkuje Národní Sportovní Agentuře, Kraji Vysočina, městu Velké Meziříčí, společnosti Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, obcím Vídeň, Lavičky a Bory, kteří náš sportovní klub finančně podporují. Bez nich by tento skvělý výsledek nebyl možný.

 Dále bychom chtěli poděkovat za dlouholetou spolupráci panu Štěpánkovi z Laviček, V3D Tisk, který nám vyrábí koncovky na odhody kamenů. Tyto koncovky si již objednala všechna česká družstva a na zkoušku i reprezentační výběr Slovenska.

Děkujeme i mediálním partnerům Noviny VM.cz, a Velkomezeříčsko.

   
© HSCVM