7. a 8. října 2018 se v curlingové hale na pražských Roztylech konalo 1. a 2. kolo Mezinárodní Eurovia ligy v curlingu vozíčkářů ročníku 2018- 2019.

Tohoto ročníku se zúčastnila družstva Itálie, Německa, Polska, Slovenska, Jedličkova ústavu A a B, tým Nové město nad Metují a HSC Velké Meziříčí ve složení Michaela Brabcová, Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Pavel Chovanec, Jaroslav Polívka a kapitán Martin Tluk.

O tomto víkendu odehrálo velkomeziříčské družstvo šest zápasů s výsledkem čtyř výher jedné remízy a jedné prohry a vybojovalo 9bodů. Vítězství nad Itálii bylo jednoznačné, druhý zápas s výběrem Německa odehrálo naše družstvo koncentrovaně a opět zvítězilo. Třetí zápas s nevyzpytatelným družstvem Jedličkova ústavu B bylo ovlivněno technickou poruchou chlazení na dráze, s kterou se díky handicapu lépe vyrovnali soupeři z Prahy, a naše družstvo utrpělo vysokou porážku. První nedělní zápas s reprezentačním výběrem Slovenska bylo pro velkomeziříčské opakování finále z MMČR v dubnu 2018 a i v tomto zápase po skvělém konci vyhrálo těsně naše družstvo. Druhý zápas s týmem Jedličkova ústavu A byl vyrovnaný, ale poslední hra patřila opět našemu družstvu a z tohoto utkání si připsalo plný počet bodů. Poslední zápas s týmem Polska se od začátku vyvíjel ve prospěch polských hráčů, kdy náš tým prohrával již o 4 body, ale poslední dvě hry patřily našemu družstvu a konečná remíza a jeden bod si naše družstvo za bojovnost zasloužilo.

Další 3 kola se odehrají 4. - 6. ledna 2019.    

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, Kraji Vysočiny, MŠM, městu Velké Meziříčí, obci Vídeň, firmě Wiegel CZ žárové zinkování s.r.o.

Mediálnímu partneru internetové NovinyVM.cz., Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

   
© HSCVM