1. kolo v integrované boccii se odehrálo 5. května 2018 v tělocvičně Základní školy v Nové Pace.

Z Velkého Meziříčí se tohoto turnaje zúčastnila 3 družstva, HSC VM kapitána Františka Malce, jehož družstvo loni postoupilo do extraligy mezi šest nejlepších v této soutěži, družstva Velmez – Autocolor kapitána Bohumíra Dvořáka a Stacionář Zdislava kapitána Zbyňka Slámy nastoupila v 1. lize, kde soutěžilo 16 družstev.

V extralize si dobře vedlo družstvo F. Malce se spoluhráči Petrem a Veronikou Malcovými. Toto družstvo odehrálo 5 zápasů a 3 zápasy vyhrálo, obsadilo tak konečné 3. místo. V 1. lize družstvo B. Dvořáka se spoluhráči P. Chovancem a J. Polívkou obsadilo konečné 11. místo a družstvo Z. Slámy s asistentkou K. Zdražilovou a spoluhráči J. a A. Slámovými obsadilo krásné 5. místo.

Velkou pochvalu si zaslouží Veronika Malcová, která hrála tuto soutěž poprvé a svými hody se vyrovnala zkušeným hráčům. Další kolo se odehraje v září a opět v Nové Pace.

12. května 2018 se v Městské sportovní hale ve Skutči uskutečnil Východočeský pohár v boccii jednotlivců, kterého se z Velkého Meziříčí zúčastnili František Malec v kategorii BC2 a Pavel Chovanec v kategorii nezařazených.

František vyhrál dopolední program ve skupinách a čekal na svého soupeře z bojů o umístnění. Bohužel zápas o umístění mu nevyšel a do bojů o medaile se neprobojoval a skončil na 9. místě. Pavel na tomto turnaji sbíral zkušenosti a obsadil konečné 13. - 16. místo.

Sportovní klub děkuje všem, kteří náš klub finančně podporují a mediálnímu partneru internetové Noviny VM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy.

Ve dnech 28. a 29. dubna 2018 se odehrálo v pražských Roztylech Mezinárodní Mistrovství české republiky v curlingu vozíčkářů. Do tohoto turnaje se nominovala šestice týmů Mezinárodní ligy ročníku 2017-2018.

Bohužel se omluvilo družstvo z Německa, které nahradil tým Jedličkova ústavu Praha B. Družstva byla rozlosována do dvou skupin.

Skupiny A: výběr reprezentace Slovenska, účastník paralympijských her v tomto roce a vítěz ligy, družstvo Itálie a Jedličkův ústav Praha B (JÚ B).

Skupiny B: družstvo Jedličkova ústavu Praha A (JÚ A), družstvo Polska a družstvo z Velkého Meziříčí V základní části Velkomeziříčští curleři porazili favorizovaný tým JÚ A, a skvělým závěrem uhráli remízu s týmem Polska. Do semifinále tedy postupovali z prvního místa ve skupině.

V neděli ráno na naše hráče čekal, nevyzpytatelný soupeř JÚ B. Naši hráči měli slabší začátek, ale po půlce hry si celkem přesvědčivě vybojovali postup do finále. Druhé semifinále odehrál výběr Slovenska a JÚ A. Po vyrovnaném boji si postup do finále vybojoval v samém závěru výběr Slovenska. Velkomeziříčské družstvo proti silnému soupeři a vítězi několika předešlých turnajů MMČR hrálo soustředěně a během celého zápasu udělalo méně chyb než soupeř. Po vyrovnané půlce a stavu 2:2 naši hráči zahráli lepší kameny, dostali se do vedení a zaslouženě vyhráli 8:4. Po 2. místu z roku 2016 je tento výsledek jeden z nejvíce ceněných v celé historii sportovního klubu. 3. místo si vybojovali hráči JÚ A, 4. místo JÚ B, 5. místo Polsko a 6. místo Itálie.

Velkomeziříčské družstvo odehrálo turnaj ve složení Michaela Brabcová (Charvátová), Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Jaroslav Polívka a kapitán (skip) Martin Tluk. Zásluhu na tomto úspěchu má i dvojice Bohumír Dvořák a Pavel Chovanec, kteří jsou členové družstva, ale do finálových bojů nezasáhli.

Sportovní klub děkuje MŠMT, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, Českému svazu curlingu, obci Vídeň, firmě Wiegel CZ žárové zinkování a ostatním za finanční podporu našeho klubu, bez kterých by naši sportovci tento jedinečný úspěch nedosáhli.

Mediálním partnerem jsou internetové NovinyVM.cz, Velkomeziříčsko a Medřičské listy

Ve dnech 10. - 11. 3. 2018 se v Brně konala Národní soutěž v boccie SH 2018 I. liga, 2. kolo. Soutěž se opětovně konala ve Sportovním areálu Purkyňova v Brně.

V kategorii BC1 se za HSC Velké Meziříčí zúčastnil Ivoš Smolík, kdy v kategorii je nově osm hráčů a hraje se systémem každý s každým, kdy sedm zápasů se odehraje během dvou kol a na rok 2018 jsou naplánované čtyři kola. Prvního kola se Ivoš z důvodu nemoci nemohl zúčastnit a zápasy prohrál dle pravidel kontumačně. V druhém kole měl Ivoš naplánované čtyři zápasy, a to postupně s Janem Kubátem, Kateřinou Cuřínovou, Simonou Blažkovou a Anetou Pokornou, všichni z SC Jedličkova ústavu Praha. Z důvodu nemoci se soutěže nezúčastnila Aneta Pokorná. Ivoš tedy odehrál tři zápasy, které bohužel prohrál. Do tabulky si připsal pouze tři body za kontumační výsledek.

V celkovém pořadí je po dvou kolech na posledním osmém místě. O konečném pořadí národní soutěže bude rozhodovat třetí a čtvrté kolo, tedy dalších sedm zápasů. Budeme držet palce, aby se Ivoš umístil celkově do šestého místa a udržel první ligu, jelikož hráči na sedmém a osmém místě sestupují do II. ligy národní soutěže SH pro rok 2019.