Po několika dlouhých měsících si opět mohli handicapovaní sportovci změřit své síly na atletických závodech.

Sportovní klub Nola Teplice uspořádal 20. června na Atletickém stadiónu v Bílině Mistrovství České republiky České federace Spastic Handicap. Z velkomeziříčského klubu se závodů zúčastnili Radek Coufal a Jaroslav Polívka, který se ve svých 72 letech stále aktivně zapojuje do většiny závodů. Oba atleti startovali v disciplíně hod diskem, oštěpem a ve vrhu koulí. V silně obsazené konkurenci se prosadil především Radek Coufal. V hodu diskem předvedl jeden ze svých dobrých výkonů a hod 16,69 m stačilo na 5. místo. Ve vrhu koulí Radek opakoval tréninkové výkony a výkonem 6,32 m obsadil krásné 3. místo. V hodu oštěpem patřil Radek Coufal opět k nejlepším, i když za svými nejlepšími výkony zaostal, vystoupal Radek na trůn Mistra ČR Spastic Handicap pro rok 2021 výkonem 15,03 metrů.

Jaroslav Polívka ve všech svých disciplínách předvedl své standartní výkony, které v celkovém součtu nestačili na ty nejlepší.

Sportovní klub děkuje všem, kteří v roce 2021 finančně podporují naše sportovce, mediálnímu partneru Noviny VM.cz a Velkomeziříčsku

Městský atletický stadión v Pardubicích přivítal v sobotu 8. července nejlepší handicapované atlety.

Z velkomeziříčského sportovního klubu se těchto závodů zúčastnili Radek Coufal a Jaroslav Polívka, oba ve vrhačských disciplínách. Nestárnoucí Jarda Polívka odházel všechny tři disciplíny vrh koulí, hod diskem a oštěpem o něco lépe, než na Mistrovství ČR Spastic Handicap v Bílině, ale mezi nejlepší se neprobojoval.

Radek Coufal v první disciplíně, hodu diskem, zaostal za svým průměrem a výkon 15,57 m stačil pouze na 4. místo, toto umístnění si Radek zopakoval i ve vrhu koulí. V hodu oštěpem si výkonem 15,77 m vybojoval krásné 3. místo.

Další atletické závody se uskuteční 20. - 22. srpna v Olomouci na CZECH OPEN Olomouc 2020.

Sportovní klub děkuje za finanční podporu v roce 2020 - MŠMT, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina a obci Vídeň.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM.cz, a Velkomeziříčsko.

V prostorách areálu Kraje Vysočina proběhlo 23.6 2020 slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Kraje Vysočina za rok 2019.  Za Handicap Sport Club Velké Meziříčí byli do této ankety nominování Radek Coufal a Bohumír Dvořák oba za výkony v atletických disciplínách v kategorii handicapovaný sportovec.

V této anketě Radek Coufal za své výkony navázal na Michaelu Charvátovou (Brabcovou) a Bohumíra Dvořáka a za rok 2019 byl vyhlášen nejlepší handicapovaný sportovec Kraje Vysočina. Bohumír Dvořák se v této kategorii umístil na krásném 3. místě v roce 2019.

Pamětní list, medaili a věcný dar Radkovy předal náměstek hejtmana Mgr. Pavel Franěk.

Sportovní klub děkuje všem, kteří finančně podpořili naše sportovce v roce 2019, bez kterých by oba naši sportovci na toto ocenění nedosáhli.

   
© HSCVM