Článek

Sportovní klub HSC Havířov uspořádal v Městské sportovní hale již 26. ročník turnaje. Do turnaje se přihlásilo celkem 17. tří a vícečlenných družstev. V každém družstvu musel hrát alespoň jeden hráč se zdravotním handicapem.   Z velkomeziříčského klubu se tohoto turnaje zúčastnila tři družstva, družstvo Bouráci kapitána Petra Malce, dále družstvo Lachtánci kapitána Radka Coufala a družstvo Paroháči kapitána Ivoše Smolíka. Všechny tři velkomeziříčská družstva postoupila ze skupiny. Především výkon sportovců Malcových z Laviček byl famózní a jednoznačně svoji skupinu vyhrály. Družstvo R. Coufala ve čtvrtfinále podlehlo pozdějšímu finalistovi družstvu domácího Havířova a do bojů o medaile nepostoupilo. O postup mezi čtveřici nejlepších bojovala mezi sebou velkomeziříčská družstva P. Malce a I. Smolíka. Po vyrovnaném boji si postup zajistili sportovci z Laviček. Bouráci kapitána Petra Malce ovládli i čtvrtfinále a ve finále skvělou hrou přehráli i skvěle hrající domácí družstvo a celý turnaj bez ztráty bodů vyhráli.

Sportovní klub děkuje všem, kteří naše sportovce finančně podpořili. Národní sportovní agentura, město Velké Meziříčí, Kraj Vysočina, Jiří Táborský – Praha,  Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, obce Vídeň, Lavičky a Bory.

Zastupitelé klubu přejí všem příjemné prožití svátků vánočních a do Nového roku 2023 hodně zdraví.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM.cz, a Velkomeziříčsko.

 

V sobotu 8. 10. 2022 se za oblačného počasí uskutečnilo na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc 5. kolo
Českého poháru ČATHS v atletice.

Z Velkého Meziříčí si v Olomouci poprvé zazávodil i Radek Coufal v disciplíně hod oštěpem a diskem.  Krásný stadión přizpůsobený pro handicapované sportovce přivítal asi 40 sportovců z různých koutů České republiky. Radek se představil hned na úvod v disciplíně hod oštěpem, výkon 13,39 metrů byl v této sezóně asi nejslabší, ale trochu překvapivě stačil na 3. místo. V hodu diskem byla silná konkurence, slušný výkon 16,69 metrů nestačil na medailové pozice.

Radek Coufal si ze všech letošních atletických závodů odvezl nejenom cenné kovy, ale především zkušenosti do další jeho sportovní kariéry. Krásné závody v Olomouci obohatily i závody juniorů, jak zdravých tak s postižením, a bylo krásné sledovat, jak i ti nejmenší se radují ze svých výkonů a ocenění.

Sportovní klub děkuje Národní sportovní agentuře, Městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, firmě Wiegel CZ, žárové zinkování, obci Vídeň, Lavičky, Bory a panu Táborskému za finanční zajištění sportovních aktivit v roce 2022.

 Mediálním partnerům, Noviny VM.cz a Velkomeziříčsko.

   
© HSCVM