Sportovní soutěže pro handicapované sportovce byli v měsíci září velice úspěšné.

Mistrovství ČR v boccie SH 2021 v Nymburku, vyhrál ve své kategorii náš Ivoš Smolík.

Ve dnech 25. – 26. 9. 2021 se ve Sportovním centru Nymburk konalo Mistrovství ČR v boccie 2021 pořádané ČFSH.

Za HSC Velké Meziříčí se mistrovství v kategorii BC1 zúčastnil Ivoš Smolík, který do soutěžního turnaje nastoupil po dvou letech.

Do základní skupiny A byl Ivoš dle pravidel nasazen s hráči z SC Jedličkova ústavu Praha, paralympionika z Tokia Kateřinou Cuřínovou a Anetou Pokornou. Po dlouhé době absence na turnajích si chtěl Ivoš opětovně zahrát s nejlepšími hráči své kategorie. Této šance se zhostil znamenitě, když po výhrách 5:3 nad Kateřinou Cuřínovou a 4:1 nad Anetu Pokornou postoupil z prvního místa do nedělního semifinále. V tomto eliminačním zápase se opětovně utkal s Anetou Pokornou, která postoupila jako nejlepší hráč z druhého místa po odehrání základních skupin. Tento zápas se od začátku vyvíjel jednoznačně pro Ivoše, kdy se konečné skóre zastavilo na stavu 11:0. Ve finálovém zápase, který započal chvíli před polednem, se Ivoš utkal s Annou Vackovou z SK Kociánka Brno. Zápas byl velice napínavý až do posledního odhozeného míčku, kdy se z těsného vítězství 3:2 radoval Ivoš. Ivoš se tak poprvé ve své sportovní kariéře stal Mistrem ČR v kategorii BC1 pro rok 2021. Gratulujeme.

Přejeme hodně přesných hodů do dalších zápasů.

                                                                                                                                                    Roman Smolík

Atletika

Na podzimní atletice, která se konala 5. září v Bílině se skvěle vedlo našim atletům. Radek Coufal vybojoval dvě první místa ve vrhu koulí a hodu oštěpem a 3. místo v hodu diskem. Na třetím místě ho doprovodil v hodu oštěpem nestárnoucí Jarda Polívka.

Další atletické závody se konaly 19. září na atletickém stadionu v Pardubicích. Na těchto závodech byla pro Radka silná konkurence ve všech třech disciplínách. 3. místo v hodu oštěpem bylo překvapivé, ale o to cennější.

Sportovní klub děkuje Kraji Vysočina za finanční podporu a všem, kteří nás v těchto akcích podporují.

Mediálním partnerem jsou Noviny VM.cz a Velkomeziříčsko.

                                                                                                                                                       Jiří Charvát

Po několika dlouhých měsících si opět mohli handicapovaní sportovci změřit své síly na atletických závodech.

Sportovní klub Nola Teplice uspořádal 20. června na Atletickém stadiónu v Bílině Mistrovství České republiky České federace Spastic Handicap. Z velkomeziříčského klubu se závodů zúčastnili Radek Coufal a Jaroslav Polívka, který se ve svých 72 letech stále aktivně zapojuje do většiny závodů. Oba atleti startovali v disciplíně hod diskem, oštěpem a ve vrhu koulí. V silně obsazené konkurenci se prosadil především Radek Coufal. V hodu diskem předvedl jeden ze svých dobrých výkonů a hod 16,69 m stačilo na 5. místo. Ve vrhu koulí Radek opakoval tréninkové výkony a výkonem 6,32 m obsadil krásné 3. místo. V hodu oštěpem patřil Radek Coufal opět k nejlepším, i když za svými nejlepšími výkony zaostal, vystoupal Radek na trůn Mistra ČR Spastic Handicap pro rok 2021 výkonem 15,03 metrů.

Jaroslav Polívka ve všech svých disciplínách předvedl své standartní výkony, které v celkovém součtu nestačili na ty nejlepší.

Sportovní klub děkuje všem, kteří v roce 2021 finančně podporují naše sportovce, mediálnímu partneru Noviny VM.cz a Velkomeziříčsku

Městský atletický stadión v Pardubicích přivítal v sobotu 8. července nejlepší handicapované atlety.

Z velkomeziříčského sportovního klubu se těchto závodů zúčastnili Radek Coufal a Jaroslav Polívka, oba ve vrhačských disciplínách. Nestárnoucí Jarda Polívka odházel všechny tři disciplíny vrh koulí, hod diskem a oštěpem o něco lépe, než na Mistrovství ČR Spastic Handicap v Bílině, ale mezi nejlepší se neprobojoval.

Radek Coufal v první disciplíně, hodu diskem, zaostal za svým průměrem a výkon 15,57 m stačil pouze na 4. místo, toto umístnění si Radek zopakoval i ve vrhu koulí. V hodu oštěpem si výkonem 15,77 m vybojoval krásné 3. místo.

Další atletické závody se uskuteční 20. - 22. srpna v Olomouci na CZECH OPEN Olomouc 2020.

Sportovní klub děkuje za finanční podporu v roce 2020 - MŠMT, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina a obci Vídeň.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou internetové Noviny VM.cz, a Velkomeziříčsko.

   
© HSCVM