Atletika handicapovaných,

  1. června se na atletickém stadiónu v Bílině konalo 2. kolo české para atletické ligy. Z velkomeziříčského sportovního klubu se zúčastnil Radek Coufal v hodu diskem a oštěpem. Radek měl před těmito závody zdravotní problémy. V hodu diskem předvedl výkon 16,05 m a obsadil druhé místo. Toto umístnění zopakoval i v hodu oštěpem výkonem 12,18 m.

Další atletické závody se budou konat v srpnu v Praze.

Integrované sporty opět po čtyřleté odmlce ve Vídni

22.června se ve sportovním areálu Vídeň uskutečnil turnaj integrovaného Závěsného kuželníku smíšených družstev o Pohár starosty obce, pod záštitou Nadačního fondu Františka Podstatzky Lichtensteina. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev což čítalo 22 sportovců. Turnaj slavnostně zahájila paní Mgr. Hana Sklenářová správkyně Nadačního fondu, která v krátkosti představila, jak Nadační fond pomáhá a všem sportovcům popřála krásný sportovní zážitek. Z Vídně si nejcennější pohár odvezlo družstvo Hořičáci z Hořic výkonem 359 kuželek, na druhém místě se umístilo družstvo Bouraci kapitána Františka Malce z Laviček, také 359 kuželek a třetí místo obsadilo družstvo Bubáci z Nového Veselí kapitána Standy Merunky 357 kuželek. Nejlepším handicapovaným sportovcem se stal Jan Budík ze Staré Paky 138 kuželek. Poháry nejlepším družstvům a jednotlivci předal starosta obce Vídeň pan Martin Vávra. Poděkován patří mladým sportovcům z Vídně, kteří po celý den pomáhali se stavěním kuželek a paní Prudkové, která zajistila obědy.   

Sportovní klub děkuje Národní sportovní agentuře, Nadačnímu fondu Františka Podstatzky Lichtensteina, Kraji Vysočina, městu Velké Meziříčí, obci Vídeň a Wiegel CZ žárové zinkování s.r.o. za finanční podporu v tomto roce.

Mediálním partnerem jsou ,,Noviny VM.cz“ a Velkomeziříčsko

O víkendu 20.-21. 4 2024 proběhlo v pražských Roztylech Mezinárodní Mistroství České republiky za účasti dvou družstev Jedličkova ústavu Praha, Nového Města nad Metují, družstva z Velkého Meziříčí a zahraničních týmů Slovenska a Itálie. Velkomeziříčské družstvo po odchodu tří curlerů na začátku roku nastoupilo v nové sestavě, skip Michaela Táborská, Radek Coufal a Vlasta Hudeček, kteří se v tomto složení po jediném tréninku pustili do bojů nejenom se soupeři, ale i sami se sebou. První zápas s Novým Městem si naše družstvo trpělivou hrou vybojovalo vítězství, ale bohužel bylo jediné v průběhu turnaje. I když hráči měli v průběhu turnaje skvěle zahrané kameny a v žádném zápase nepropadli, nesehranost a únava stačila na 6. místo. Do nové sezóny by měli družstvo doplnit dva nový hráči, kteří doufejme zapadnou do kolektivu a tým naváže na skvělé výsledky curlingu ve Velkém Meziříčí.

Sportovní klub děkuje Národní sportovní agentuře, Nadačnímu fondu Františka Podstatzky  Lichtensteina, Kraji Vysočina, městu Velké Meziříčí, obci Vídeň a Wiegel CZ žárové zinkování s.r.o. za finanční podporu v tomto roce.

Mediálním partnerem jsou ,,Noviny VM.cz“ a Velkomeziříčsko.

                                                                                                                                              Jiří Charvát

Handicap Sport Club Velké Meziříčí

zve na Valnou hromadu, která se bude konat 6. dubna 2024

pdf

Ve dnech 10. – 12. května 2024 se ve Sportovním areálu Prokopávka v Plzni konal národní turnaj boccii Start Boccia Cup.   

Za HSC Velké Meziříčí se turnaje zúčastnil v kategorii BC1 Ivoš Smolík a začínající hráčka Kateřina Vitásková.

V základní skupině se Ivoš utkal s hráčkami z TJ Halma Plzeň Lenkou Meisnerovou a Kamilou Kovářovou. První zápas Ivoš prohrál, ale ve druhém odpoledním zápase zpřesnil svoje hody a jednoznačně vyhrál, čímž postoupil do nedělního semifinále. V tomto se utkal s Marií Kučerovou z HSC Moravia. Po výhře postoupil do finále, kde se opětovné utkal s Lenkou Meisnerovou, která vyhrála jejich vzájemný zápas v základní skupině. V napínavém zápase již soupeřka vedla 2:0, ale Ivoš zabojoval a po výhře 3:2 se mohl radovat z prvního místa a krásného poháru.

 Kateřina Vitásková se v základní skupině utkala s Marií Kučerovou z HSC Moravia a Tadeášem Tobiškou z JU Praha. I Kateřina jeden zápas vyhrála a jeden prohrála, a postoupila do semifinále. Zde prohrála s Lenkou Meisnerovou a utkala se v zápase o třetí místo s Marií Kučerovou. Jako začínající hráčka si nevedla vůbec špatně, kdy svoje směny vyhrála. Jelikož ale její soupeřka svoje směny vyhrála větším rozdílem, zbylo na Kateřinu čtvrté místo. I toto umístění je pro Kateřinu skvělé, jelikož se zúčastnila vůbec prvního turnaje. Věříme, že poctivým tréninkem se budou její výkony zlepšovat.

K dosaženým výsledkům oběma hráčům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů v roce 2024.  

Sportovní klub děkuje Národní sportovní agentuře, Nadačnímu fondu Františka Podstatzky  Lichtensteina, Kraji Vysočina, městu Velké Meziříčí, obci Vídeň a Wiegel CZ žárové zinkování s.r.o. za finanční podporu v tomto roce.

Mediálním partnerem jsou ,,Noviny VM.cz“ a Velkomeziříčsko.

Roman Smolík

Tréninky curlingu podle možností curlingové dráhy Brno a Praha Roztyly.

19. 2. 2024 od 20:30 do 22:00 hodin

   
© HSCVM