Podzimní kvalifikační turnaj curlingu vozíčkářů na Mistrovství světa skupiny A odehráli tři sportovci HSC Velké Meziříčí, Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Martin Tluk a sportovci SC JÚ Praha Dana Selnekovičová a Radek Musílek. Tým české reprezentace pracoval pod vedením trenéra Sune Frederiksen.

Toto družstvo si prvním místem zajistilo účast mezi dvanácti nejlepšími týmy.

Mistrovství světa skupiny A se konalo 4. - 12. března 2023 v kanadském Vancouveru. Bohužel tohoto turnaje se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit Jana Břinčilová

Jako první český tým v historii se kvalitní hrou umístili mezi devíti nejlepšími družstvy světa a osmým místem si zajistili účast na MS skupiny A v roce 2024, které se odehraje v Koreji.

Začátek turnaje MS byl pro český tým rozpačitý, kdy se podařilo zvítězit pouze s Koreje, ale výhra nad USA odstartovala sérií čtyř vítězných zápasů a v posledním zápase s výběrem Švédska bojovala reprezentace o postup do bojů o medaile. Soupeř svou kvalitní hrou český tým přehrál a sen o medailovém umístění se rozplynul.

Pro Milana Bartůňka a město Velké Meziříčí je toto největší úspěch v historii sportovního klubu a sportovců s handicapem v týmové soutěži.

Sportovní klub děkuje městu Velké Meziříčí za dlouholetou podporu a všem za finanční podporu v roce 2023.

Mediálním partnerem sportovního klubu jsou ,,Noviny VM.cz“ a Velkomeziříčsko.

 

 

   
© HSCVM