Ve dnech 17. – 19. listopadu 2023 se ve Sportovní hale ZČU v Plzni konal mezinárodní otevřený turnaj Boccia Cup, třetí turnaj Czech Boccia Tour 2023.   

Za HSC Velké Meziříčí se turnaje zúčastnil v kategorii BC1 Ivoš Smolík, který se do Plzně vrátil po čtyřleté pauze.  

V základní skupině se Ivoš v prvním zápase utkal s ukrajinským hráčem Bohdanem Levchukem, ve kterém si od první směny přesnými hody vytvářel náskok, kdy zápas jednoznačně vyhrál 10:0. Ve druhém zápase se Ivoš utkal s Romanem Sajdakem z HSC Moravia. Oba hráči si v zápase vyhrávaly svoje směny a velice vyrovnaný a napínavý zápas se rozhodoval až v poslední čtvrté směně, ve které měl více štěstí soupeř, který vyhrál 6:4. Vzhledem k počtu 18. hráčů v kategorii BC 1 bylo šest skupin po třech hráčích, kdy do eliminace postupoval vždy jenom vítěz skupiny a pouze dva nejlepší hráči z druhých míst. Na základě výsledků, se Ivoš jako druhý postupující probojoval do nedělního čtvrtfinále. V tomto se utkal s Barborou Skopalovou z HSC Moravia. I tento zápas byl jako vždy s touto hráčkou velice vyrovnaný a napínavý, kdy se zápas rozhodoval až v poslední čtvrté směně, kdy po chybě rozhodčí, která svoji chybu nechtěla přiznat, uhrála soupeřka dva body a zápas vyhrála 3:2. Jinak by mohl zápas dospět do tie – breaku, kde by měl Ivoš ještě šanci zabojovat o vítězství.  

Přes těsnou prohru, kdy ostatní čtvrtfinálové zápasy skončily vyššími rozdíly ve skóre, se Ivoš umístil na „ krásném „ pátém místě. V celkovém pořadí Boccia Cupu 2023 by se měl Ivoš dle dosažených výsledků umístit do 10. místa v kategorii BC1. K tomuto blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do dalších turnajů v roce 2024.  

Roman Smolík

button fotogalerie

   
© HSCVM